Menu

Znani aktorzy w reklamach – zaszczyt czy obciach?

23 października, 2019 - Marketing, Reklama
Znani aktorzy w reklamach – zaszczyt czy obciach?

Kto z nas nie marzył lub wciąż marzy o tym, aby zagrać w reklamie znanego produktu? Oczywiście, że zdecydowana większość zapytanych osób odpowie, iż jest to ich marzeniem, które udało im się zrealizować lub dopiero planują to zrobić. Jednak obecność “szarego” człowieka z ulicy nie nakręca tak jej popularności jak nazwiska znanych aktorów lub innych popularnych osób.

Popularność

Niektórzy aktorzy na swoją popularność pracują bardzo długi czas. Śmiało można powiedzieć, że po latach grania na wielkim ekranie, na deskach teatru, w najróżniejszych serialach mają to, czego tak bardzo chcieli. Nie tylko mogli realizować się w tym, co tak mocno kochali, ale również stali się rozpoznawalni na ulicach. Do tego ludzie kłaniają się im z szacunkiem, ponieważ ich wkład w kulturę jest ogromny. Niektórzy aktorzy nie pracują na swój wizerunek tak długo. Wszystko w obecnych czasach zależy od filmu w jakim będą grali. Jeżeli okaże się on kasowym przebojem zarabiającym miliony, to sława danego aktora/ aktorki tak samo szybko będzie rosnąć jak przychody z filmu. Tak samo jest w drugą stronę. Film, który po miesiącu od premiery nie będzie zbierał pozytywnych recenzji razem ze swoją obsadą może spaść w bardzo głęboki niebyt. Sława, popularność fanów w dzisiejszych czasach to coś, co potrafi bardzo szybko przyjść i odejść.

Zagrać w reklamie, czy też nie?

Będąc u szczytu sławy, kiedy marki modowe przesyłają nam za darmo ubrania, producenci będą “zabijać się” o nasz udział w ich filmach, nie będziemy myśleć o tym, czy kontrakt reklamowy będzie nam do czegoś potrzebny. W końcu na naszym koncie znaleźć można już wielkie miliony, więc “kilka” dodatkowych tysięcy za reklamę może być nam niepotrzebnych. Wielu aktorów staje przed takim dylematem i w sumie nie wiedzą co z takim fantem mają począć. Zamiast grać w reklamie – mogą cieszyć się wolnymi chwilami. Z kolei udział w reklamie może pozwolić nam na jeszcze większą popularność i uwielbienie fanów.

Zaszczyt reklamowy

Fakt, czy udział w reklamie będzie dla nas, jako dla osób sławnych, zaszczytem zależy tylko od danego produktu i od nas samych. Udział w reklamie środka na wysypkę w miejscach intymnych raczej nie będzie dla nas czymś miłym. Z kolei zawarcie lukratywnego kontraktu ze znaną marką odzieżową lub z firmą produkującą zabawki dla dzieci znaną na całym świecie, to może być dopiero hit. Co więcej, reklamy pewnych firm mogą pozwolić ocieplić nasz wizerunek. Dzięki temu udział w innych filmach kinowych stanie się dla znanych aktorów bardziej możliwy. Swego czasu znany był aktor, który obsadzany był w roli zabijaki, gangstera – osoby złej. Po udziale w kampanii reklamowej pewnego operatora i banku spojrzenie na niego zmieniło się. Znalazły się dla niego role bardziej spokojne, stateczne, które jednak nie powiewały nudą. Nie można zresztą zapominać, że kontrakt reklamowy to zyski, które zawsze można zatrzymać na “czarną godzinę”.

Kit reklamowy

Jak już wspomnieliśmy, nie każda reklama jest dla nas czymś miłym. Czasem jednak, kiedy o danym aktorze zrobi się cicho, znaleźć można osoby, które biorą udział w produkcjach reklamowych, aby przypomnieć o sobie szerszej publiczności. Bardzo często wielu aktorów w ten sposób ratuje w ten sposób swój “dziurawy” budżet. Wielu aktorów nie chce, ale musi. Przez co czasem są jeszcze gorzej postrzegani przez potencjalnych odbiorców. Już nie raz krążyła opinia o wielu znanych osobach, które “sprzedały się” do reklamy za niskie pieniądze.

Udział w reklamie dla jednych osób może być wielkim zaszczytem. W szczególności dla osób, które już od dawna marzą o tym, aby wziąć udział w takim projekcie. Wszystko zależy jednak tak naprawdę od tego, jaka to ma być reklama i jakie są nasze wymagania. Im popularność wyższa, tym wymagania rosną. Udział w niektórych reklamach może być więc ogromnym obciachem.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *